Tigrice ubedljive u četvrtfinalu Kupa

Rukometašice Radničkog su u prvoj utakmici četvrtfinala kupa Srbije ubedljivo su savladale ekipu Pančeva 34:22 (15:15) i tako napravile značajan iskorak ka ostvarenju cilja - plasmanu na završni turnir (F4).

Domaće rukometašice su ušle opuštenije u utakmicu i posle početnog vođstva 3:1 u 4. minutu, Pančevke angažovanijom igrom dolaze do preokreta u devetom minutu i vođstva od tri gola razlike 6:9.Tigrice su konsolidovale redove i stižu do izjednačenja 9:9 u 16. minutu. Do kraja poluvremena je viđena izjednačena igra i na odmor se odlazi nerešenim rezultatom 15:15.

Drugo polluvreme donosi boljitak u igri domaćina, odbrana je čvršća, napad raznovrsniji, pa u 44. minutu rukometašice Radničkog dolaze do osetnije prednosti 24:19. Prednost je do kraja utakmice rasla i Tigrice su zasluženo slavile sa 12 golova razlike - 34:22.

Najefikasnije u redovima domaćina su bile Ksenija Petrović sa devet pogodaka, a u stopu su je pratile Jovana Stoiljković i Katarina Stepanović sa po sedam. Na golu je briljirala Snežana Ležaja zabeleživši 20 odbranjenih udaraca.

Kod gošći se istakla Maja Radojčin sa osam postignutih golova.

Igrač utakmice bila je Katarina Stepanović.

Isključenja: Radnički 2 min, Pančevo 8min

RADNIČKI: Ćosić Petrović 9, Begović, Jelesijević, Blagojević, Radović, Ležaja (20 odbrane), Lukić 1, Stajković, Kojić 4, Stoiljković 7, Stepanović 7, Kulić, Janković 6

PANČEVO: Radojčin 8, Cvetković, Bernardić A, Rikanović, Dželajlija, Tenelov 4, Stanišković, Pavlović (8 odbrana), Ničevski, Bernardić T, Filiposki, Kojčić 3, Šuberić 1, Novakov 2, Miličević 3

Revanš meč će se odigrati 3. maja u Pančevu.